Na sygnale

75-latka zostawiła w autobusie 25 tys. zł. Znalazł je i przekazał policji uczciwy kierowca

Kierowca olsztyńskiego autobusu linii nr 116 podczas sprawdzania pojazdu na pętli, znalazł damską torebkę. W środku była w niej znaczna ilość gotówki w różnych walutach. Uczciwy pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji znalezioną torebkę przekazał dyżurnemu ruchu, a ten powiadomił policjantów. Już następnego dnia torebka z pieniędzmi trafiła do prawowitego właściciela.

Uczciwą postawą wykazał się kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Olsztynie, który w autobusie znalazł torebkę z pieniędzmi. Nie zastanawiał się wiele i przekazał ją dyspozytorowi ruchu, a ten powiadomił policjantów. W torebce znajdowało się 25 tys. zł. Dzięki temu, że w środku oprócz pieniędzy był również telefon komórkowy i dokument, policjanci szybko ustalili właścicielkę zguby.

Funkcjonariusze dotarli i powiadomili 75-letnią mieszkankę Olsztyna o fakcie znalezienia jej torebki. Okoliczności jej pozostawienia zostały dokładnie wyjaśnione. Dzięki uczciwej postawie kierowcy, pieniądze trafiły do właścicielki.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*