66-latek odpowie za nielegalne pobieranie renty po zmarłym bracie

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy. Sprawa dotyczy nieuprawnionego pobierania świadczenia należnego innej osobie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności przestępstwa polegającego na nieuprawnionym pobieraniu świadczenia należnego pewnemu seniorowi. Za życia mężczyzna wyraził zgodę, aby przysługująca mu renta od jednego z prywatnych ubezpieczycieli wpływała na konto bankowego jego brata.

Z ustaleń śledczych wynika, że po śmierci ubezpieczonego przez około 1,5 roku w dalszym ciągu na konto jego brata wpływały pieniądze.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy ubezpieczyciel wysyłał listy do nieżyjącego już mężczyzny, na które nie uzyskał odpowiedzi. Gdy firma zorientowała się, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, jej przedstawiciel zawiadomił organy ścigania. Łączna suma strat ubezpieczyciela wyniosła blisko 18 tysięcy złotych.

66-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, do którego się nie przyznał. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źróło: KMP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się