Relacje z imprez i wydarzeńWiadomości

59 osób, 79 worków odpadów – Akcja „Książka za worek śmieci” w Olsztynie za nami [ZDJĘCIA]

Olsztyn po raz kolejny włączył się do akcji „Książka za worek śmieci”. W tegorocznej odsłonie akcji wzięło udział 35 dorosłych uczestników oraz 24 dzieci. W sobotę, 16 września odbyło się wielkie sprzątanie w lesie między Jarotami, a Nagórkami.

Zebraliśmy aż 79 worków śmieci, a także materace, walizki, skrzynki, wiadra, listwy podłogowe i sporo odpadów poremontowych. Pełen kontener odpadów. Mieliśmy piękną pogodę i towarzyszyła nam świetna atmosfera. Widzimy jak dzieci rosną razem z nami, przychodzą na nasze akcje razem z rodzicami. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie stałym bywalcom i nowym uczestnikom – mówi koordynatorka akcji w Olsztynie, Izabela Sałamacha.

Wsparcie akcji oraz odbiór śmieci zapewnił Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Autor zdjęć: Izabela Waleszczyńska

Poza Olsztynem akcja organizowana jest również w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Opolu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Kielcach.

„Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Wierzę, że w ten sposób uczymy zaangażowania, dbania o wspólną przestrzeń, wrażliwości na przyrodę, ale też współpracy. Dla mnie ważne jest, że w naszej akcji łączymy w słusznej sprawie aktywistów, urzędników, prywatne firmy i zwykłych mieszkańców – mówi Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*