Na sygnale

57-latek odpowie za nieobyczajny wybryk

W mediach społecznościowych pojawiał się wizerunek osoby, która miała się obnażać w miejscach publicznych w okolicy olsztyńskich Jarot. Policjanci przyjęli formalne zgłoszenie od mężczyzny, który jak twierdzi był świadkiem nieobyczajnego zachowania w miejscu publicznym. Po tej informacji policjanci dzielnicowi, a także z pionu prewencji podczas codziennej służby skupieni byli na ujawnieniu, a następnie zatrzymaniu podejrzanej osoby.

Po kilku dniach podejrzany mężczyzna został ponownie zauważony przy jednej ze szkół w pobliżu Osiedla Jaroty. Informację tą świadek zdarzenia natychmiast przekazał oficerowi dyżurnemu KMP w Olsztynie, który na miejsce w poszukiwaniu podejrzanego wysłał policyjnych wywiadowców.

Wywiadowcy przeszukali teren olsztyńskich Jarot, nie napotykając nikogo odpowiadającego wizerunkowi przekazanemu przez zgłaszającego interwencję mężczyznę. Policjanci nie dali za wygraną i rozszerzyli swoje działania na teren całego miasta. Po trzech godzinach od zgłoszenia, podejrzany mężczyzna został zauważony, a następnie zatrzymany na terenie Starego Miasta. Jak ustalili policjanci, 57-latek po tym jak został zauważony w chwili, gdy popełniał wykroczenie natychmiast uciekł z tego miejsca, wsiadł w przypadkowy autobus i wysiadł w rejonie Starego Miasta.

Funkcjonariusze doprowadzili 57-latka do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie został on przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 140 KW (nieobyczajny wybryk). 57-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci przeprowadzający z podejrzewanym mężczyzną czynności zdecydowali, aby o karze i dalszych losach 57-latka zdecydował sąd. W tej sprawie skierowany został wniosek o ukaranie w związku z popełnieniem wykroczenia z art 140KW.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*