Na sygnale

55-latek usłyszał zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok

Zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok usłyszał 55-latek, w którego domu nidziccy policjanci ujawnili ciało 64-letniego mieszkańca Napiwody. Mężczyzna zadał siekierą ciosy w głowę i rękę, które skutkowały śmiercią 64-latka, a następnie próbował ukryć zwłoki. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorek (11.04.2023 r.) w piwnicy domu jednorodzinnego w Napiwodzie policjanci ujawnili ciało 64-letniego mieszkańca tej miejscowości, którego zaginięcie zgłosiła dzień wcześniej córka mężczyzny. Policjanci do wyjaśnienia zatrzymali mężczyznę, z którym jak ustalono 64-latek pił wcześniej alkohol.

Czynności procesowe na miejscu zdarzenia realizowane były pod nadzorem prokuratora przez policyjną grupę dochodzeniowo – śledczą. Obecne ustalenia wskazują na to, że 55-latek w nocy z soboty na niedzielę (08/09.04.2023) zadał siekierą ciosy w głowę i rękę, które skutkowały śmiercią 64-latka, a następnie próbował ukryć jego zwłoki.

55-letni mieszkaniec domu, w którym doszło do zdarzenia, usłyszał zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok. W czwartek (13.04.2023 r.) Sąd Rejonowy w Nidzicy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ap/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*