Na sygnale

52-latka odpowie przed sądem za załamanie zasad izolacji domowej

W czwartek (16.12.2021r.) dzielnicowy miasta Szczytno podczas służby realizował przydzielone mu podczas odprawy zadania. Funkcjonariusz w podległym sobie rejonie służbowym kontrolował mieszkańców, którzy decyzją sanepidu odbywają we wskazanych przez siebie miejscach izolację bądź kwarantannę.

Tuż przed godziną 12:00 stojąc pod jednym z domów położonych na terenie miasta, skontaktował się telefonicznie z pewną 52-latką, która z uwagi na pozytywny wyniku testu na Covid-19 odbywała przydzieloną w domu izolację.

Dzielnicowy tak jak w każdym przypadku poprosił kobietę, aby ta podeszła do okna. W słuchawce telefonu usłyszał „Panie dzielnicowy nie mogę teraz podejść do okna”. Zmartwiony policjant zapytał: „a co się stało? Myśląc, że kobieta potrzebuje pomocy. Wtedy ponownie w słuchawce usłyszał: „nie mogę, bo właśnie jestem w sklepie na zakupach”. 52-letnia mieszkanka Szczytna na polecenie dzielnicowego natychmiast wróciła do domu. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Szczycieńscy policjanci poinformowali już służby sanitarne, które mogą na kobietę nałożyć karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem przez 52-latkę nałożonej izolacji domowej, mundurowi prowadzić będą czynności wyjaśniające w związku z popełnionym przez nią wykroczeniem, a następnie jej sprawę skierują do sądu.

Przypomnijmy również, że jeżeli osoba, u której potwierdzono zakażenie, świadomie zlekceważyła nałożoną na nią izolację bądź kwarantannę i oddaliła się z miejsca, w którym powinna przebywać może odpowiadać również za narażenie na utratę życia bądź zdrowia innych osób, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*