Na sygnale

49-latek aresztowany za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 49-latka, który jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna przyczynił się do śmierci 40-latki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi olsztyńska prokuratura.

W czwartek rano (10.02.2022r.) do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dotarła informacja o śmierci kobiety. Zadysponowani do jednego z mieszkań policjanci potwierdzili otrzymane zgłoszenie. W jednym z pomieszczeń znaleźli ciało 40-latki, a przy nim dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Od samego początku podejrzewano, że do śmierci kobiety mogły przyczynić się osoby trzecie, dlatego do sprawy zatrzymano 36 i 49-latka. W organizmie pierwszego z nich krążyło ponad 2,5 promila alkoholu, a u drugiego blisko 3 promile alkoholu.

Wyjaśnieniem okoliczności śmierci kobiety zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. Podczas kilkudniowej libacji alkoholowej w jednym z olsztyńskich mieszkań miało dojść do sprzeczki między 40-latką a 49-latkiem, w trakcie której mężczyzna popchnął mebel, który przewrócił się na kobietę. Jak się później okazało, obrażenia te mogły przyczynić się do śmierci 40-latki.

49-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec 49-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*