Na sygnale

48-latek zatrzymany za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 48-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dzięki pracy funkcjonariuszy na czarny rynek nie trafiła marihuana o łącznej masie ponad 350 gramów. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (23.07.2021) funkcjonariusze dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na terenie dworca, przechodząc obok jednego z podróżnych wyczuli od niego charakterystyczny silny zapach palonej marihuany. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić jego torbę podróżną pod kątem posiadania substancji zabronionych. Mężczyzną okazał się 48-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.

W trakcie czynności wyszło na jaw, że w jego bagażu policjanci znaleźli dwie foliowe torebki z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono łącznie ponad 350 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

48-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*