Na sygnale

40-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Policyjni wywiadowcy i policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas działań przy 40-latku znaleziono i zabezpieczono łącznie prawie 300 gramów substancji zabronionych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W  ubiegłą środę (22.03.2023) w nocy policyjni wywiadowcy wraz z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podczas działań operacyjnych natrafili na 40-letniego mężczyznę, który znajdował się w jednej z piwnic w bloku na terenie Olsztyna. Mężczyzna na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem tej reakcji. W trakcie czynności w pomieszczeniu znaleziono woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, woreczki z zawartością zbrylonej i sproszkowanej substancji koloru białego.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono łącznie prawie 300 gramów substancji zabronionych. Wstępne badanie wykazało też, że mogła być to marihuana, amfetamina, mefedron czy tabletki MDMA. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna ostatecznie trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 40-latkowi przedstawiono zarzuty znacznego posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/t.m)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*