Na sygnale

39-latek próbował odebrać sobie życie. W ostatniej chwili z pomocą przyszli policjanci

Szybka i skuteczna interwencja post. Julii Chamerskiej oraz st. post. Roberta Drąga prawdopodobnie uratowała życie 39-latka, który próbował je sobie odebrać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna ostatecznie trafił pod opiekę medyczną.

W poniedziałek (14.03.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że pewien mężczyzna na terenie miasta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. W celu weryfikacji otrzymanego zgłoszenia, natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol.

W trakcie sprawdzenia terenu, policjanci w pewnym momencie zauważyli mężczyznę na drzewie wraz z założonym na szyi paskiem od spodni, przytwierdzonym do gałęzi. Interweniujący funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania i w ostatniej chwili ściągnęli pętlę z szyi mężczyzny, a następnie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Po chwili 39-latek odzyskał świadomość. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Szybka i skuteczna interwencja post. Julii Chamerskiej i st. post. Roberta Drąga z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy  bez wahania ruszyli na ratunek, zapobiegła możliwej tragedii.

Zadzwoń po pomoc!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*