Na sygnale

37-latek odpowie za kradzieże z włamaniem

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padło mienie o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach tzw. recydywy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 37-latka podejrzanego o szereg włamań do domów i mieszkań. Do wszystkich zdarzeń doszło w okresie od września do grudnia 2019 roku na terenie Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego i ostródzkiego. Łupem sprawcy padły m.in. gotówka, biżuteria, zegarki, sprzęt elektroniczny, a nawet alkohol. Pokrzywdzeni swoje straty łącznie oszacowali na ponad 130 tysięcy złotych.

Prowadzący sprawę policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady oraz wytypowali podejrzanego mężczyznę. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie tożsamości i zatrzymanie 37-latka z Olsztyna.

Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Jak się okazało, 37-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego na poczet przyszłej kary. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*