Na sygnale

36-latek chciał skoczyć z wiaduktu. W ostatnim momencie uratowali go policjanci

Błyskawicznie podjęta interwencja olsztyńskich policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Funkcjonariusze w ostatnim momencie uratowali 36-latka, który próbował skoczyć z wiaduktu. Po policyjnej interwencji mężczyzna trafił pod opiekę medyczną.

W sobotę (16.10.2021r.) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie podczas patrolu zauważyli mężczyznę opartego o barierki wiaduktu. Sytuacja była dodatkowo niebezpieczna, ponieważ desperat miał założoną na szyi pętlę przytwierdzoną do barierki. Funkcjonariusze mając świadomość, że mężczyzna znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu, natychmiast przystąpili do działania.

Interweniujący policjanci w ostatniej chwili ściągnęli 36-latka z barierki, a następnie przetransportowali w bezpieczne miejsce. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, w którym otrzymał specjalistyczną pomoc. Szybka i skuteczna interwencja policjantów z Olsztyna, którzy bez wahania ruszyli na ratunek desperatowi zapobiegła możliwej tragedii.

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych – to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji „Itaka”, realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

„Centrum Wsparcia” oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.

Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://liniawsparcia.pl/ Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*