36-latek bezpodstawnie wezwał służby – twierdził, że jest zarażony koronawirusem

- Kategoria: Na sygnale
0

36-latek bezpodstawnie wezwał służby twierdząc, że jest zarażony koronawirusem. Okazało się, że nie miał żadnych objawów zakażenia. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć dlaczego wybrał numer alarmowy. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem.

Wczoraj (17.03.2020) dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie od 36-latka, że jest zarażony koronawirusem, ma poważne objawy i znajduje się na jednej z ulic w Olsztynie. Natychmiast na miejsce został wysłany Zespół Ratownictwa Medycznego a następnie policyjny patrol.

Na miejscu zastano 36-latka. Podczas badania ratownicy nie stwierdzili żadnych objawów zakażenia. Mężczyzna przyznał, że wcześniej pił alkohol oraz nie był w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego wybrał numer alarmowy stawiając na nogi służby – twierdząc, że jest chory.

Za bezpodstawne wezwanie, policjanci nałożyli na niego mandat karny.

Policja przypomina, że nr alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach. Pamiętajmy, że bezpodstawnie powiadamiając służby ratunkowe narażamy na realne niebezpieczeństwo osoby, które w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.

Źróło: KWP Olsztyn(aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się