Na sygnale

34-latka brutalnie pobita przez grupę mężczyzn. Pomocy udzielił jej policjant po służbie

Do zdarzenia doszło w Olsztynie. 34-latka została pozbawiona wolności przez grupę mężczyzn i brutalnie pobita. Kobieta otrzymała pomoc po tym, jak jej losem zainteresował się policjant po służbie. W tej sprawie zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 28 do 39-lat. Cała piątka usłyszał już zarzuty. Na wniosek prokuratora decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do tego zdarzenia doszło na początku lutego 2023 roku w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że wszystko zaczęło się od momentu, gdy 34-latka poznała grupę mężczyzn, która zaprosiła ją do domu. Początkowo jedynie wspólnie pili alkohol. Jednak w pewnym momencie mężczyźni stali się agresywni wobec pokrzywdzonej. Zaatakowali ją i brutalnie pobili, pozbawiając przy tym wolności i przetrzymując w mieszkaniu. Agresorzy następnego dnia wyrzucili swoją ofiarę na ulicę. Zdezorientowana 34-latka szukała pomocy w pobliskich mieszkaniach. Jednak bezskutecznie. Na szczęście zauważył ją olsztyński policjant, który był po służbie. Funkcjonariusz nie był obojętny na los kobiety. Zaopiekował się pokrzywdzoną – dał jej ciepły napój oraz ubranie, zapytał co się stało i powiadomił służby. 34-latka ostatecznie trafiła do szpitala.

Od samego początku policjanci wiedzieli, że kobieta padła ofiarą grupy agresorów. Dlatego sprawą natychmiast zajęli się olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Kilka dni intensywnych i skrupulatnych działań doprowadziło do zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku od 28 do 39 lat, którzy w ocenie policjantów mają związek z brutalnym pobiciem kobiety.

Zgromadzony materiał dowodowy sprawił, że cała piątka usłyszała zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, w tym uszkodzenia ciała czy bezprawnego pozbawienia wolności. Trwa wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, roli w nim poszczególnych uczestników oraz tego czy nie doszło do innych przestępstw na szkodę pokrzywdzonej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Południe. W piątek (10.02.2023) sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec pięciu mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*