Na sygnale

34-latek aresztowany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Głośne zachowanie – to właśnie z tego powodu w mieszkaniu 34-latka musieli interweniować policjanci. Na miejscu zastali mężczyznę leżącego w wannie, a jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod działaniem środków odurzających. Funkcjonariusze w mieszkaniu 34-latka znaleźli również narkotyki – marihuanę i amfetaminę. Ich właściciel usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się mężczyzna, który zachowuje się głośno, krzyczy, zakłóca spokój innym mieszkańcom.

Na miejsce został wysłany patrol z Wydziału Zabezpieczenia Miasta, który zastał w łazience w mieszkaniu, leżącego w w wannie 34-latka. Mężczyzna był pobudzony, krzyczał, wypowiadał się nielogicznie. Jego zachowanie wskazywało, że mógł być on pod działem środków odurzających. 34-latek został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W trakcie interwencji policjanci w pokoju 34-latka zauważyli słoiki z zawartością suszu roślinnego i białym proszkiem. W trakcie dalszego przeszukania kolejne środki zabronione znaleziono w lodówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana o łącznej masie ok. 300 gramów. Materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

34-latek po wyjściu ze szpitala został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źróło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*