Na sygnale

31-latek usłyszał 28 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe swojego kolegi

31-letni mieszkaniec Pasymia niebawem będzie musiał gorliwie tłumaczyć się przed sądem. Mężczyzna, w październiku 2020r., w warunkach recydywy dopuścił się popełnienia przestępstw kradzieży z włamaniem. 31-latek dość nietypowo ugościł swojego znajomego. Wykorzystując nieuwagę kumpla wyciągnął z jego portfela kartę bankomatową, spisał potrzebne dane, a następnie robił sobie zakupy na jego koszt. W ciągu zaledwie 4 dni wykonał aż 28 transakcji, z czego 19 zostało odrzuconych, a 9 zatwierdzonych. Szczycieńscy śledczy rozwikłali sprawę przestępstw dokonanych za pośrednictwem sieci i postawili 31-latkowi zarzuty.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, a dokładniej w okresie od 3 do 6 października 2020r. Pewien 31-latek z Pasymia zaprosił do swojego domu kolegę. Gdy gościa zmógł sen, gospodarz postanowił wykorzystać tą sytuację. Mężczyzna wyciągnął z portfela kumpla kartę bankomatową i spisał potrzebne do wykonywania transakcji dane. Następnie za pośrednictwem dostępnej aplikacji zaczął dokonywać zakupów Internetowych.

Cały proceder trwał zaledwie 4 dni, aż do momentu, gdy właściciel karty zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zablokował swoje dane. Mimo wszystko 31-latkowi udało się w tym czasie dokonać, aż 28 transakcji. Na szczęście 19 z nich zostało odrzuconych, 9 natomiast zaakceptowanych przez internetowy system płatności. Szczycieńscy śledczy rozwikłali sprawę kradzieży z włamaniem na konto 28-latka. Ponadto ustalili, że sprawca był już uprzednio karany za popełnienie tego samego rodzaju przestępstwa. Przyznał się on do popełnienia tych czynów, jednak w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania nie poddał się dobrowolnie karze.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*