Na sygnale

28-latek odpowie za wyłudzanie kredytów z banków

Do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który jest podejrzany o szereg oszustw bankowych. Mężczyzna wykorzystując zdobyte dane osobowe innej osoby, wyłudził z ich użyciem pożyczki gotówkowe. 28-latek usłyszał łącznie 33 zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności serii oszustw bankowych, do których doszło od lutego do sierpnia 2019 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latek za pośrednictwem Internetu wyłudził 7 pożyczek gotówkowych o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych. Sprawca w swoim przestępczym procederze posługiwał się danymi siostry swojej partnerki.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy kobieta zorientowała się, że na jej konto zostały zaciągnięte kredyty bez jej wiedzy i zgody. Mężczyzna próbował także wyłudzić pożyczki w innych placówkach bankowych. W trakcie czynności policjanci dotarli do 28-latka, który jak się okazuje odbywa już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo w jednym z zakładów karnych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie łącznie 33 zarzuty, które dotyczyły usiłowania oszustw, oszustw oraz podszywania się pod inną osobę. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*