28-latek odpowie za przejęcie konta bankowego siostry i wyłudzenie pożyczek

- Kategoria: Na sygnale
0

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Olsztyna. Mężczyzna miał zdobyć dane do rachunku bankowego swojej siostry, a następnie posługując się nimi wyłudził pieniądze na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustwa oraz bezprawnego uzyskania informacji na szkodę mieszkanki Olsztyna. Z ustaleń śledczych wynika, że brat zgłaszającej bez jej wiedzy i zgody uzyskał dostęp do jej rachunku bankowego, z którego nie korzystała od wielu lat.

28-latek zmienił dane do logowania, a następnie posłużył się rachunkiem bankowym do zawarcia pożyczek oraz zadłużenia konta na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępcy w momencie, gdy złożyła wniosek o zakup na raty roweru. Okazało się, że widnieje w rejestrze dłużników. Skontaktowała się z bankiem i otrzymała informacje o szeregu operacji na jej koncie, o których nie miała pojęcia.

Kobieta natychmiast złożyła stosowne zawiadomienie, a policjanci szybko dotarli do sprawcy przestępstw. 28-latek usłyszał już zarzuty oszustwa oraz bezprawnego dostępu do informacji za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się