Na sygnale

27 i 53-latek odpowiedzą za kradzieże sklepowe

Wkrótce przed sądem odpowie 27 i 53-latek, którzy ukradli sprzęt elektroniczny i obuwie o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Jak się okazało, mężczyźni mają na sumieniu również inne kradzieże w sklepach na terenie Olsztyna. 27-latkowi grozi do 5-lat pozbawienia wolności. Z kolei 53-latek może spędzić za kratami do 7,5 roku, ponieważ będzie odpowiadać w tzw. recydywie.

We wtorek (07.03.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwóch mężczyzn dokonało kradzieży dwóch głośników i jednej pary butów o łącznej wartości ponad 1000 złotych. 27 i 53-latek zostali ujęci podczas próby opuszczenia placówki handlowej i przekazani interweniującym policjantom.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyźni mają związek z wykroczeniami polegającymi na kradzieżach w innych sklepach. 53-latek jest m.in. odpowiedzialny za kradzież dwóch skrzynek z piwem w sklepie przy ul. Dworcowej i Żołnierskiej. Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 27 i 53-latek usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży. 27-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto okazało się, że 53-latek był w przeszłości karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyźni nie unikną również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*