26-latek zatrzymany za włamanie do salonu jubilerskiego w Olsztynie

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili okoliczności oraz zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta. Łączna wartość strat to ponad 13 tysięcy złotych. 26-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia (04.01.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów jubilerskich na terenie miasta, z którego wnętrza zniknęła biżuteria oraz elementy wystawy. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca uciekając pozostawił część skradzionych rzeczy w pobliżu budynku. Zostały one odnalezione i zabezpieczone. Do działań został także włączony pies tropiący wraz z przewodnikiem. W trakcie czynności m.in. zabezpieczono ślady, nagrania z kamer monitoringów i przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony łączną wartość strat wycenił na ponad 13 tysięcy złotych.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i dotarciem do sprawcy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci w trakcie czynności operacyjnych wpadli na trop prawdopodobnego sprawcy przestępstwa. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Olsztyna, który został zatrzymany w ubiegły poniedziałek (30.01.2023).

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych rzeczy wróciła już do prawowitego właściciela.

Źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Od czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie płatności tylko kartą lub przelewem

Od 1 czerwca w Starostwie Powiatowym w Olsztynie