Na sygnale

25-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy

Policjanci zatrzymali kierującego osobową toyotą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. Ponadto okazało się, że 25-latek nie posiadał prawa jazdy. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dziś (04.02.2020) w nocy policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli kierowcę osobowej toyoty bez włączonych świateł mijania, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył, lekceważąc wydawane mu polecenia. Policjanci zatrzymali pojazd po kilkuset metrach na jednej z osiedlowych uliczek.

Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto kierowca toyoty w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

25-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*