25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie już za nami

W niedzielę 25 stycznia odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to już 25 edycja tego wydarzenia. Jak co roku w Olsztynie nie zabrakło atrakcji.

Celem zbiórki 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

25. finał WOŚP w Olsztynie odbywał się równolegle w dwóch miejscach: tradycyjnie na Starym Mieście oraz w Galerii Warmińskiej. W obu lokalizacjach zaplanowano wiele atrakcji. Koncerty, animacje i zabawy dla uczestników. Wśród wykonawców m.in. zespoły: „Po godzinach”, „Hitano”, „Romanca” czy „Iraas Band”. Wśród atrakcji w Galerii Warmińskiej znalazły się pokazy flamenco i capoeiry oraz wizyta iluzjonisty. Pojawili się również sportowcy z olsztyńskich klubów Stomil Olsztyn i Indykpol AZS Olsztyn oraz mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk.

Poza wydarzeniami na starówce oraz w Galerii Warmińskiej, w całym Olsztynie odbywały się liczne imprezy towarzyszące. Wśród nich m.in. konkursy młodych talentów, kiermasze, pokazy zabytkowych pojazdów oraz kąpiel z olsztyńskimi morsami nad jez. Ukiel.

Punktualnie o godz. 20:00 rozbłysło „Światełko do Nieba”. Aktualnie trwa liczenie pieniędzy z prowadzonej kwesty. Na tą chwilę (godz. 22) olsztyński oddział WOŚP zebrał już ponad 446 tys. zł. Jest to rekord dotychczasowych zbiórek w Olsztynie.

Galeria zdjęć:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Złodziej elektrycznej hulajnogi zatrzymany na gorącym uczynku

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu