Na sygnale

24-latek zatrzymany za groźby karalne wobec Prezydenta Olsztyna

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 24-latka, który na jednym z forów internetowych groził włodarzowi Olsztyna. Sprawą mieszkańca Olsztyna zajmie się Prokuratura.

Po tragicznym zdarzeniu w Gdańsku, w którym zginął Prezydent Gdańska, na forach internetowych zarówno tych lokalnych i ogólnopolskich, pojawiły się negatywne komentarze wobec innych gospodarzy miast w Polsce. Jeden z nich dotyczył Prezydenta Olsztyna. Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie monitorując strony internetowe, wczoraj na jednym z nich zauważyli wpis, który może wyczerpywać znamiona artykułu 190 kodeksu karnego, a więc gróźb karalnych.

Art.190 jasno mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Należy pamiętać, że formułowanie gróźb jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. I taki wniosek wpłynął wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W trakcie czynności operacyjnych policjanci zwalczający cyberprzestępczość bardzo szybko ustalili adres zamieszkania osoby, która dokonała tego wpisu. Wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych, jednak nie stawiał oporu podczas zatrzymania. 24-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli 400 gramów marihuany.

Dzisiaj pod nadzorem prokuratora z udziałem mężczyzny będą wykonywane dalsze czynności.

Źródło: KWP Olsztyn (kw)

Komentarz

  1. I po co ucinacie głos ? Bo mówi ała jak go do podłogi sciągacie ? I to jest Polska. Zabojca prezydenta gdn idzie sobie normalnie w kajdanach, a koleżka za pare smiesznych slow i 400 g trawy jest traktowany jak jakiś smiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*