Na sygnale

24-latek potrącony na al. Warszawskiej

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i osoby pieszej. Do wypadku doszło wczoraj na al. Warszawskiej w Olsztynie.

Wczoraj (30.01.2020) wieczorem doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i osoby pieszej na al. Warszawskiej w Olsztynie (okolice skrzyżowania z ulicą Kalinowskiego). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że kierujący BMW nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 24-latka, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia, jedna osoba z obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

Policjanci zatrzymali 23-letniemu kierującemu prawo jazdy. W momencie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegóły i okoliczności zaistniałego wypadku drogowego.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie teraz, gdy aura pogodowa sprawia, że warunki na drogach zmienne i niebezpieczne. Nawierzchnia w wielu miejscach może być śliska. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych.

Ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność na drodze. Nawet w terenie zabudowanym pieszy posiadający odblask jest lepiej widoczny, a kierowca ma więcej czasu na właściwą do warunków na drodze reakcje. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*