Na sygnale

23 zarzuty dla sprawców kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej wartej blisko 22 tys. złotych

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty kradzieży dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni w okresie od 1 października 2021 r. do 1 lutego br. na terenie miejscowości Wielbark dokonali kradzieży złomu stali w postaci elementów infrastruktury kolejowej, linii kolejowej nr 225 relacji Nidzica – Wielbark. 32 i 39-latek przy użyciu palników acetylo – tlenowych odcinali m. in. szyny oraz podkładki kolejowe działając tym na szkodę Zakładu Infrastruktury Kolejowej w Olsztynie. Wartość złomowa skradzionego mienia wyceniona została na kwotę blisko 22 tys. złotych.

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni ci działając wspólnie i w porozumieniu, od 1 października 2021 r. do 1 lutego br., dokonywali systematycznie w krótkich odstępach czasu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, biegnącej na nieeksploatowanej trasie kolejowej nr 225 relacji Nidzica – Wielbark.

Przedstawiciele Zakładu Infrastruktury Kolejowej z siedzibą w Olsztynie skontaktowali się z policjantami szczycieńskiej komendy na początku ubiegłego tygodnia. W ciągu zaledwie jednego dnia kryminalni ustalili sprawców tej kradzieży i dokonali ich zatrzymania.

W trakcie zbierania materiału dowodowego w sprawie, śledczy ustalili, że 32 i 39-latek dopuścili się kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej, o łącznej wartości złomowej 22 tys. złotych. W zainteresowaniu sprawców były m.in. szyny, podkładki podszynowe, śruby, kątowniki i wkręty. Materiał ten upłynniany był przez mężczyzn na terenie jednego ze skupów złomu, położonego w powiecie olsztyńskim.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*