23-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. „Wpadł”, bo przykręcił sobie do Opla jedną tablice NSZ, a drugą NDZ

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Pewien 23-latek z gminy Jedwabno zgubił jedną z tablic rejestracyjnych do swojego pojazdu. Wpadł on na pomysł, że przykręci sobie jakąś inną. Gdy mijał patrol policji, mundurowi od razu zauważyli, że zamontowane tablice różnią się numerami. Jakby tego było mało w trakcie kontroli okazało się, że 23-latek posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Szczycieńscy funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację i teraz młody kierowca odpowie przed sądem zarówno za popełnione przestępstwo, jak i wykroczenie.

W poniedziałek (15.03.2021r.) około godz. 18:00 policjanci drogówki na ulicy Leśnej zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Opel Astra. Uwagę mundurowych przykuł fakt, iż pojazd, którym poruszał się 23-letni mieszkaniec gminy Jedwabno, posiadał dwie rożne tablice rejestracyjne. Z przodu znacznik NSZ, a z tyłu NDZ i oczywiście inne numery. W rozmowie z policjantami, 23-latek oświadczył, że zgubił jedną z tablic, dlatego nie chcąc rzucać się w oczy zamontował sobie taką, jaką miał.

Jakby tego było mało, w trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on aktualny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na tym podróż 23-latka zakończyła się. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy i przekazali jego pojazd osobie wskazanej. Sporządzili też stosowną dokumentację i niebawem o ujawnionych nieprawidłowościach poinformują miejscowy sąd.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się