23-latek kierował autem będąc pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Każdy kierowca, prowadząc swój pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. O tym, jakie konsekwencje grożą kierującemu, który mając świadomość swojego stanu psycho-fizycznego, decyduje się poruszać po drodze, przekonał się 23-letni mieszkaniec Wielbarka, który dziś nocy „wpadł” w ręce szczycieńskich policjantów podczas kontroli drogowej.

Dzisiaj (17.07.20r.) parę minut po północy policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy w miejscowości Wielbark na ulicy Kętrzyńskiego zatrzymali do kontroli kierowcę VW Passata. Za „kółkiem” siedział 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo, trzęsły mu się ręce i był pobudzony. Policjanci postanowili poddać 23-latka badaniu na zawartość w organizmie środków odurzających. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Narkotest, czyli urządzenie do badania obecności narkotyków w organizmie wskazało wynik pozytywny. 23-latek znajdował się pod wpływem amfetaminy.

Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Niebawem usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źróło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się