Na sygnale

23-latek kierował autem będąc pod wpływem amfetaminy. Został zatrzymany

Każdy kierowca, prowadząc swój pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje. O tym, jakie konsekwencje grożą kierującemu, który mając świadomość swojego stanu psycho-fizycznego, decyduje się poruszać po drodze, przekonał się 23-letni mieszkaniec Wielbarka, który dziś nocy „wpadł” w ręce szczycieńskich policjantów podczas kontroli drogowej.

Dzisiaj (17.07.20r.) parę minut po północy policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy w miejscowości Wielbark na ulicy Kętrzyńskiego zatrzymali do kontroli kierowcę VW Passata. Za „kółkiem” siedział 23-letni mieszkaniec gminy Wielbark.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo, trzęsły mu się ręce i był pobudzony. Policjanci postanowili poddać 23-latka badaniu na zawartość w organizmie środków odurzających. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Narkotest, czyli urządzenie do badania obecności narkotyków w organizmie wskazało wynik pozytywny. 23-latek znajdował się pod wpływem amfetaminy.

Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Niebawem usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źróło: KWP Olsztyn (ic/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*