Na sygnale

22-latka jechała „pod prąd” al. Warszawską. Straciła prawo jazdy

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na al. Warszawskiej w Olsztynie. Młoda kobieta na skrzyżowaniu wjechała „pod prąd” i kontynuowała jazdę. Świadkami tego groźnego manewru byli policjanci olsztyńskiej grupy SPEED, którzy natychmiast zatrzymali 22-latkę. Kobieta straciła prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło około godz. 13:00. Kierująca seatem wyjeżdżając z ul. Słonecznej w Olsztynie pomyliła drogi, wjechała w al. Warszawską „pod prąd” i kontynuowała jazdę mimo, iż z naprzeciwka zbliżały się prawidłowo jadące samochody. Świadkami tego niebezpiecznego manewru byli policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED, którzy natychmiast zatrzymali młodą kobietę. Jak się okazało 22- latka wiozła 3 pasażerów. Kobieta była trzeźwa.

Z uwagi na rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, biorąc pod uwagę natężenie ruchu w tym miejscu oraz fakt, że do niebezpiecznej sytuacji doszło w pobliżu przejścia dla pieszych policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy młodej kobiety. Sporządzona dokumentacja wraz z z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. Tam zostanie podjęta decyzja o dalszym losie 22-latki.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*