Na sygnale

22-latek w trakcie interwencji „pochwalił” się mundurowym, że posiada w domu marihuanę

22-letni mieszkaniec Wielbarka odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyzna w trakcie prowadzonej przez policjantów interwencji, dotyczącej podejrzenia kierowania przez niego Fordem w stanie nietrzeźwości, „pochwalił się”, że posiada w domu marihuanę. Mundurowi ustali, że również, w chwili zgłoszenia był on pod działaniem alkoholu i amfetaminy. Jeżeli przypuszczenia śledczych potwierdzą się, odpowie on również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków zabronionych. Grozi mu dodatkowo kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 30/31 stycznia br. około godz. 03:00 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego, który ma poruszać się przez miejscowość Wielbark. Skierowany na miejsce zgłoszenia patrol pod jednym z bloków zastał wskazany pojazd marki Ford, a przy nim 22-letniego mieszkańca Wielbarka.

Mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. W związku z powyższym poddali 22-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się miał on w organizmie blisko promil. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna nie przyznał się do kierowania pojazdem, za to oświadczył, że zażywał w dniu interwencji amfetaminę, a w domu posiada marihuanę. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 22-latka i dokonali przeszukania jego mieszkania.

W toku prowadzonych czynności w jednym z pomieszczeń ujawnili środki odurzające w postaci marihuany oraz przyrządy służące do jej przetwarzania. 22-latek usłyszał już zarzuty. Niebawem odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Śledczy ustalą również, czy w dniu zgłoszenia kierował on pojazdem. Jeżeli ich przypuszczenia potwierdzą się, 22-latek odpowie również za kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu i amfetaminy, za co grozi mu dodatkowo do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*