Na sygnale

20-letni kierowca spowodował wypadek na al. Warszawskiej. Stracił prawo jazdy, które miał zaledwie 5 miesięcy

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego forda. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał zaledwie 5 miesięcy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Policjanci po raz kolejny apelują o przepisową jazdę i zachowanie rozsądku na drodze.

W czwartek (23.03.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej i ul. Dybowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 20-letni kierujący osobowym volkswagenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego forda. W wyniku zdarzenia 20-latek trafił do szpitala na badania. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Ze względu na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Okazało się, że młody mężczyzna uprawnienia do kierowania pojazdami miał zaledwie od pięciu miesięcy.

Wkrótce 20-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*