20-latka odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 20-latkę podejrzaną o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dzięki pracy funkcjonariuszy na czarny rynek nie trafiła amfetamina o łącznej wadze blisko 200 gramów. Młodej kobiecie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 20-latki, która mogła być w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Policjanci interweniowali wobec kobiety i zatrzymali ją w pobliżu jej domu.

W trakcie czynności okazało się, że kobieta w kieszeni kurtki miała schowane dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Dalsze czynności wykonane z kobietą doprowadziły do znalezienia i zabezpieczenia blisko 200 gramów nielegalnej substancji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to amfetamina, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

20-latka usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z kodeksem karnym grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec młodej kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KMP Olsztyn(aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się