Na sygnale

20-latka nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i dachowała

Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu dość poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum Starych Kiejkut w gminie Szczytno. 20-latka kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i auto wpadło w poślizg, a następnie dachowało. Kobiecie wydostać z auta pomógł świadek tego zdarzenia, który wezwał też na miejsce służby ratunkowe. Załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie przetransportowania kobiety do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań.

Przy każdej możliwej okazji apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, a także dostosowanie prędkości do obecnie panujących trudnych warunków zarówno atmosferycznych, jak i drogowych.

Jak może skończyć się nadmierna prędkość zimą, przekonała się w poniedziałek (17.01.2022r.) młoda kierująca w gm. Szczytno. Około godz. 13:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK58 w okolicach miejscowości Stare Kiejkuty doszło do dachowania pojazdu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego wynika, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Toyota, nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i dachowała. Świadkiem tego zdarzenia był 54-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który zatrzymał swój samochód, udzielił kobiecie pomocy, a także wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie przetransportowania 20-latki do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Jak ustalili szczycieńscy policjanci życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*