Na sygnale

20-latek nie mógł zapanować nad swoją hondą. Policjanci ukarali kierowcę mandatami na kwotę ponad 2,5 tys. zł

Mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych braniewscy policjanci ostudzili rajdowe zapędy pewnego młodego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka tuż po tym, jak w okolicy skrzyżowania użył hamulca ręcznego, tracąc tym samym panowanie nad pojazdem. Co więcej, w hondzie wycięto fragment tylnego błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem.

W czwartek (03.03) około godz. 19:00 policjanci zwrócili uwagę na pewnego kierowcę, który w okolicy skrzyżowania nie mógł zapanować w pełni nad swoją hondą, na skutek użycia hamulca ręcznego. Funkcjonariusze widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy postanowili zatrzymać go do kontroli. Już chwilę później policjanci upewnili się, że tym pojazdem 20-latek w ogóle nie powinien włączać się do ruchu.

W konstrukcji hondy brakowało fragmentu błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem. Elblążanin tłumaczył przeróbki przygotowaniami auta do rajdu. Co więcej, w samochodzie nie było wymaganego wyposażenia. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych, a także zatrzymali dowód pojazdu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwu.

Policjanci przypominają i ostrzegają !

Zgodnie z art.66 ust.1 Prawa o ruchu drogowym : „Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę (…)”.

Art. 19 tego samego aktu prawnego wskazuje jednoznacznie, że „kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu”.

Źródło: KWP Olsztyn (js/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*