20-latek nie mógł zapanować nad swoją hondą. Policjanci ukarali kierowcę mandatami na kwotę ponad 2,5 tys. zł

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych braniewscy policjanci ostudzili rajdowe zapędy pewnego młodego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka tuż po tym, jak w okolicy skrzyżowania użył hamulca ręcznego, tracąc tym samym panowanie nad pojazdem. Co więcej, w hondzie wycięto fragment tylnego błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem.

W czwartek (03.03) około godz. 19:00 policjanci zwrócili uwagę na pewnego kierowcę, który w okolicy skrzyżowania nie mógł zapanować w pełni nad swoją hondą, na skutek użycia hamulca ręcznego. Funkcjonariusze widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy postanowili zatrzymać go do kontroli. Już chwilę później policjanci upewnili się, że tym pojazdem 20-latek w ogóle nie powinien włączać się do ruchu.

W konstrukcji hondy brakowało fragmentu błotnika z lewej i prawej strony wraz z nadkolem. Elblążanin tłumaczył przeróbki przygotowaniami auta do rajdu. Co więcej, w samochodzie nie było wymaganego wyposażenia. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatami na łączną kwotę ponad 2500 złotych, a także zatrzymali dowód pojazdu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwu.

Policjanci przypominają i ostrzegają !

Zgodnie z art.66 ust.1 Prawa o ruchu drogowym : „Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę (…)”.

Art. 19 tego samego aktu prawnego wskazuje jednoznacznie, że „kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu”.

Źródło: KWP Olsztyn (js/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się