Na sygnale

19-latka przewróciła się na hulajnodze. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem 19-latki kierującej hulajnogą doszło w ubiegły czwartek (15.07.2021) po godzinie 2 w nocy w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego z ul. Sikorskiego w Olsztynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem jednośladu, w którym udział brały dwie kobiety.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia hulajnogą poruszały się dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Za kierownicą stała kompletnie pijana 19-latka, która nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat, dlatego mundurowi zlecili pobranie krwi do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu w organizmie młodej kobiety.

Ostatecznie, 19-latka przewieziona została na obserwację do szpitala. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Już wkrótce 19-latka odpowie za kierowanie hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci przypominają, że od 20 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego związane z poruszaniem się hulajnogą elektryczną. Zgodnie ze zmianami, kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Źródło: KMP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*