Na sygnale

19-latek zaatakował szklaną butelką policjanta. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem

19-latek z Olsztyna podczas interwencji zaatakował szklaną butelką policjanta. Chwilę po zdarzeniu, młody mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. 19-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, do którego się przyznał. Teraz za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę (13.04.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, o tym, że przed jednym z bloków w Olsztynie grupa mężczyzn miała pić alkohol. Na miejsce został wysłany patrol funkcjonariuszy, na których widok młode osoby zaczęły uciekać. Jeden z nich, podczas ucieczki rzucił w kierunku interweniującego policjanta szklaną butelką, która trafiła funkcjonariusza w głowę. Ranny policjant, mimo odniesionych obrażeń kontynuował pieszy pościg za sprawcą czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Pościg za podejrzanym zakończył się po kilkuset metrach.

Interweniujący policjant z raną głowy został przewieziony do szpitala. Na szczęście, nie odniósł on obrażeń które mogłyby zagrażać jego życiu.

Sprawcą czynnej napaści okazał się 19-letni mieszkaniec Olsztyna. Po tym jak został on obezwładniony i zatrzymany trafił następnie do policyjnej celi. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego do którego się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem – grozi mu kara do 10 lat.

Źróło: KMP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*