19-latek odpowie za posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Oficer dyżurny olsztyńskiej komendy został poinformowany o młodych mężczyznach, którzy na osiedlu Zatorze najprawdopodobniej zażywają narkotyki. Na miejsce natychmiast pojechali policyjni wywiadowcy, aby to sprawdzić. Na miejscu wylegitymowali dziwnie zachowujących się mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Zgodnie z obowiązującym prawem podejrzanemu o posiadanie środków odurzających 19-latkowi może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (17.10.2019) kilka minut po godz. 8:00 do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki policji wpłynęła informacja, że na jednej z ulic na olsztyńskim Zatorzu przebywa grupa dziwnie zachowujących się osób. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyźni prawdopodobnie zażywają narkotyki. Na miejscu po chwili pojawili się policyjni wywiadowcy, którzy postanowili wylegitymować mężczyzn i sprawdzić pod kątem posiadania przez nich zabronionych substancji.

Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Dwóch z nich za wszelką cenę chciało uniknąć konfrontacji z policjantami i postanowiło spróbować ucieczki. Po trwającym kilkaset metrów pościgu zostali jednak zatrzymani. Przy 19-latku podczas sprawdzenia policjanci znaleźli nielegalne substancje, które młody mężczyzna ukrył w bieliźnie.

Gdy 19-latek był już w policyjnej celi, policjanci zabezpieczone środki poddali dokładnemu badaniu. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał przy sobie kilka gramów amfetaminy, tabletki ecstasy i kilka gramów marihuany. 19-latek przyznał się do posiadania zakazanych substancji. Zgodnie z obowiązującym prawem, młodemu mężczyźnie za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do trzech lat więzienia.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się