19-latek dokonał rozboju w centrum Olsztyna. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta ustalili i zatrzymali 19-latka, który miał dokonać rozboju na starszym mężczyźnie. Sprawca, wykorzystując siłę fizyczną, próbował wyrwać z rąk 63-latka torbę, a gdy to się nie udało, zabrał jego telefon komórkowy i uciekł w nieznanym kierunku. Interweniujący policjanci szybko ustalili osobę odpowiedzialną za dokonanie rozboju. Kodeks karny za dokonanie rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (17.10.2022 r.) po godzinie 18-tej dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z ulicy w centrum miasta doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze ustalili, że do 63-letniego mężczyzny w pewnym momencie podszedł młody mężczyzna, najpierw zapytał o godzinę, a następnie próbował wyrwać seniorowi torebkę. Podczas szarpaniny, napastnikowi nie udało się ukraść torby, wykorzystując siłę, kopnął mężczyznę, przewrócił go na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy. Po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci niedługo po zgłoszeniu, na podstawie własnych ustaleń operacyjnych wytypowali potencjalnego sprawcę rozboju. Szybko dotarli pod adres, gdzie miał mieszkać 19-latek. Mundurowi pod ustalonym wcześniej adresem zastali mężczyznę, który nie krył zdziwienia wizytą funkcjonariuszy i szybko przyznał się do kradzieży telefonu komórkowego. 19-latek miał przy sobie należące do poszkodowanego mienie.

Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec 19-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu