Na sygnale

19-latek chciał ukraść słup z panelem solarnym i wiatrakiem. Został zatrzymany

19-latek z Działdowa odpowie za usiłowanie kradzieży słupa i znajdującego się na nim wiatraka oraz kolektorów solarnych należących do jednej z miejscowych firm. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol na gorącym uczynku. Mimo podjętej ucieczki z miejsca zdarzenia, nie zdołał zbiec i uchronić się przed odpowiedzialnością. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24.04.2018) policjanci z działdowskiej jednostki policji podczas patrolu jednej z ulic na terenie miasta zauważyli leżący na trawniku słup z kolektorem solarnym i wiatrakiem, który wcześniej stał obok baneru reklamowego jednej z miejscowych firm. Funkcjonariusze zaniepokojeni tym widokiem podjechali sprawdzić, co mogło być tego przyczyną. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia zauważyli kryjącego się za banerem młodego mężczyznę. Jeden z policjantów ruszył w jego kierunku, jednak ten zaczął uciekać w stronę znajdującego się nieopodal lasu. Drugi z funkcjonariuszy ruszył radiowozem za mężczyzną chcąc odciąć mu drogę ucieczki. Po chwili uciekinier był już w rękach mundurowych. Policjanci założyli młodzieńcowi kajdanki i przetransportowali na komendę celem wyjaśnienia.

Podejrzanym okazał się 19-letni mieszkaniec Działdowa. W chwili zatrzymania miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie klucz, a w miejscu zdarzenia plecak z narzędziami, które najprawdopodobniej posłużyły mężczyźnie do przestępstwa.

Wczoraj (24.04.2018) 19-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, co jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (kr/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*