Na sygnale

17-latek odpowie za posiadanie narkotyków i nieodpłatne udzielenie ich 19- i 25-latkowi

Zwykła kontrola drogowa, w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, zakończyła się zatrzymaniem 17, 19, 25 i 27-latka. Zaczęło się od unikania kontaktu wzrokowego z policjantami. Następnie „lawina ruszyła”. Szklana fifka na drążku zmiany biegów, narkotyki w kieszeni spodni i informacja, kto posiadał, kto zażywał i kto udostępnił narkotyki.

W środę (04.08.2021r.) około godzin 20:30 na ulicy Kolejowej w Szczytnie uwagę funkcjonariuszy z referatu ruchu drogowego zwrócił kierowca pojazdu marki BMW. Już na pierwszy „rzut oka” mundurowi stwierdzili, iż kierowca porusza się bez wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Obok niego 17-latek z Pasymia, a na tylnej kanapie 19 i 25-latek, mieszkańcy gminy Szczytno. Mężczyźni na widok mundurowych zaczęli zachowywać się nerwowo i unikać kontaktu wzrokowego, co wzbudziło podejrzenie w funkcjonariuszach. Podczas kontroli drogowej zauważyli oni, że obok drążka zmiany biegów leży szklanka fifka, której wygląd wskazywał na niedawne użycie.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyźni mogą posiadać przy sobie środki zabronione, mundurowi dokonali przeszukania BMW oraz ich odzieży wierzchniej. W trakcie wykonywanych czynności w kieszeni spodni 17-latka ujawnili zawiniątko z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.

Szczycieńscy śledczy w trakcie zbierania materiału dowodowego w sprawie ustalili również, że 17-latek udzielił nieodpłatnie narkotyków 19 i 25-latkowi. W związku z powyższym usłyszał zarzut udzielenia oraz posiadania substancja zabronionych.

Kary nie uniknął również 27-letni kierowca BMW. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz jazdę bez wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają! Kto, wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, udziela innej osobie środków odurzających, ułatwia albo umożliwia ich użycie albo nakłania do użycia takiego środka, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega osoba, która wbrew przepisom ustawy środki odurzające bądź psychotropowe posiada.

Źródło: KWP Olsztyn (ic/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*