Na sygnale

17-latek odpowie za kradzież z włamaniem

Wspólne działania policjantów z Olsztyna i Biskupca doprowadziły do przedstawienia zarzutów 17-latkowi, który próbował ukraść paliwo z zaparkowanego pojazdu. Młody mężczyzna został zatrzymany chwilę po zdarzeniu. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (09.05.2023) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z zaparkowanych pojazdów na terenie Biskupca. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol policyjnych wywiadowców, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Z relacji właściciela dostawczego opla wynikało, że najpierw usłyszał on niepokojące hałasy dochodzące z parkingu, a następnie zauważył w pobliżu swojego auta grupę podejrzanie zachowujących się osób, w tym młodego mężczyznę leżącego pod pojazdem.

Jak się później okazało, próbował on ukraść paliwo z auta uszkadzając bak paliwa. Wszyscy na widok właściciela pojazdu uciekli z parkingu w nieznanym kierunku pozostawiając auto, którym przyjechali. Podczas wykonywania czynności policjanci w pobliżu parkingu zauważyli osobowego volkswagena, z którego wysiadł młody mężczyzna i kobieta. Oboje na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać, ponadto rysopisem odpowiadali osobom, które mogły mieć związek z przestępstwem. Policjanci postanowili ich wylegitymować. Zarówno 22-latka, jak i 17-latek nie potrafili logicznie wytłumaczyć przyczyny swojej obecności na parkingu.

Ponadto oboje zostali rozpoznani przez świadków zdarzenia. Ostatecznie w celu zapewnienia prawidłowego toku postępowania do sprawy policjanci zatrzymali 22-latkę i 17-latka.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu. Policyjne czynności wykazały, że tej nocy 17-latek postanowił ukraść paliwo z zaparkowanego pojazdu. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem i usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*