16-latek strzelał do jadących samochodów – odpowie przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W sobotę (20.07) wieczorem szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie, która podróżując samochodem strzela w jadące pojazdy. Po zatrzymaniu wskazanego auta, okazało się, że 16-latek dla żartu z zabawkowego pistoletu strzelał plastikowymi kulkami w inne samochody.

W sobotę (20.07.2019 r.) przed godziną 21.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że na trasie Myszyniec-Dąbrowy pasażer jadący citroenem strzelał z broni w inne pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który w miejscowości Rozogi napotkał opisany pojazd. Jak się okazało, został on zatrzymany przez uczestnika ruchu drogowego, który o powyższym poinformował oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki.

Podczas rozmowy z osobami znajdującymi się w citroenie okazało się, że 16-letni mieszkaniec gminy Czarnia przy użyciu atrapy pistoletu oraz plastikowych kulek, dla zabawy strzelał w inne pojazdy. Jak oświadczył, nie zdawał on sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania. Dodatkowo podczas kontroli pojazdu ujawniono dwie atrapy pistoletów z magazynkami oraz pojemnik z plastikową amunicją.

Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym amator broni i amunicji będzie się tłumaczył przed sądem.

Źródło: KWP Olsztyn (aw/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka