Na sygnale

16-latek miał przy sobie blisko 120 porcji narkotyków – twierdził, że znalazł

Ełccy kryminalni zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Kalinowo, który posiadał środki odurzające. Nastolatek twierdził, że narkotyki znalazł w reklamówce przy szkole w Ełku. Policjanci zabezpieczyli blisko 120 działek dilerskich. Nastolatek za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 16-letni mieszkaniec gminy Kalinowo może mieć przy sobie narkotyki. Działając dalej w oparciu o zebrane informacje kryminalni zatrzymali chłopaka, kiedy wysiadał z autobusu na przystanku w swojej miejscowości. 16-latek miał przy sobie kilkanaście torebek foliowych z białym proszkiem – blisko 120 porcji.

Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to narkotyk. Środki odurzające zostaną jeszcze poddane specjalistycznym badaniom w laboratorium. Nastolatek powiedział policjantom, że woreczki z narkotykami znalazł leżące w reklamówce przy szkole. Nie wiedział co z tym zrobić, więc schował pod kurtką.

Nastolatek został przekazany rodzicom, a jego sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*