Na sygnale

15-latka wbiegła na przejście na czerwonym świetle. Została potrącona

Policjanci wyjaśnią szczegóły i okoliczności wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i osoby pieszej. Zdarzenia miało miejsce wczoraj (06.11) rano na jednym z olszyńskich skrzyżowań. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (06.11.2019) doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i osoby pieszej na skrzyżowaniu ulic Witosa i Płoskiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-letnia dziewczyna wbiegła na czerwonym świetle bezpośrednio przed jadący pojazd marki mitsubishi. Dziewczyna z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący 57-latek autem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci wykonali czynności procesowe m.in. oględziny pojazdy oraz miejsca zdarzenia. Zostali przesłuchani świadkowie oraz zabezpieczony dostępny monitoring. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegóły i okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego.

Policjanci przypominają pieszym, że przez jezdnię należy przechodzić wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym, stosować się do sygnalizacji świetlnej, a jeżeli jej nie ma, to uważnie rozejrzeć się, czy możemy bezpiecznie wejść na drogę. Rozwaga może uratować nam życie, natomiast pośpiech doprowadzić do tragedii.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*