Na sygnale

15-latek uciekał samochodem przed policją

Policjanci z Bartoszyc hcieli skontrolować auto, które jechało ulicą Kętrzyńską bez świateł mijania. Pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które nakazują zatrzymanie się, kierujący toyotą zaczął przyśpieszać. Uciekał przed policjantami rozwijając prędkość blisko160 km/h. Policjanci zatrzymali uciekiniera.

W niedzielę, (26.08.18r.), przed 23:00 policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli, że ul. Kętrzyńską jedzie toyota bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze, chcąc zatrzymać kierującego autem, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak auto nie zatrzymało się, a zaczęło przyśpieszać. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący toyotą rozwijał prędkość blisko 160 km/h, jechał agresywnie, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się ze znakiem drogowym uszkadzając auto i znak. Młody mężczyzna uciekał dalej. Zjechał w drogę szutrową, po czym on i jego pasażer wysiedli z auta i pobiegli w różnych kierunkach. Policjanci pobiegli za kierującym i zatrzymali go. Okazało się, że toyotę prowadził 15- latek. Nastolatek powiedział policjantom, że bez zgody i wiedzy matki wziął jej samochód, aby z 14- letnim kuzynem pojeździć sobie dla zabawy.

14- letniego pasażera toyoty policjanci zastali w miejscowości nieopodal miejsca porzucenia auta. Matka 15- latka poinformowana przez inny patrol policji o zdarzeniu, przyjechała po syna i samochód.
Nastolatek był trzeźwy i po wykonaniu z nim niezbędnych czynności wrócił do domu.

15 – latek, który kierował autem bez uprawnień, spowodował kolizję i nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił czyny karalne. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, materiały tej sprawy zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich. Tam zapadnie decyzja co do konsekwencji prawnych dla nastolatka i jego rodziców.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*