14 – latek z dorosłym pasażerem zwiedzał okolicę na motocyklu

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Jak sami powiedzieli zwiedzali okolicę. Za kierownicę motocykla 14 – latek, a za nim 19 – letni pasażer. Obaj bez kasków. Jednoślad, którym jechali nie był zarejestrowany, z pewnością bak na paliwo zrobiony z plastikowego kanistra byłby ku temu przeszkodą… Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny.

W czwartek (05.08.21r.) dzielnicowa z Posterunku Policji w Bezledach w trakcie obchodu rejonu służbowego w Łojdach gm. Bartoszyce zauważyła chłopców jadących motocyklem bez kasków ochronnych. Policjantka zatrzymała ich do kontroli drogowej. Motocykl, którym kierował 14 – latek nie miał zbiornika na paliwo. Rolę zbiornika pełnił przymocowany do ramy plastikowy kanister.

14 i 19 – latek stwierdzili, że zwiedzają okolicę, a motocykl wzięli bez zgody osób dorosłych. Na miejsce interwencji wezwano matkę 14 – latka, która zobowiązała się zaopiekować synem i nadzorować to, co robi w wolnym czasie.

Zachowanie 14 – letniego chłopaka to czyn karalny. Materiały tej sprawy trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna