Oświadczenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Oświadczenie Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

teatr

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego wydał oświadczenie w sprawie powołania dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie na następną kadencję. 

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego jest – na mocy ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – organizatorem dla instytucji kultury, m.in. dla Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Do kompetencji organizatora należy m.in. powoływanie dyrektora instytucji kultury.

Na posiedzeniu 6 lutego 2018 roku Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie zamiaru powołania na następną kadencję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie pana Janusza Kijowskiego bez przeprowadzania konkursu. Zgodnie z zapisami art. 15 ust 1 i art. 16 ust ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, Zarząd zwrócił się do ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, związków zawodowych działających w instytucji kultury, stowarzyszeń zawodowych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję i stowarzyszeń twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję z prośbą o opinię w powyższej sprawie.

Po analizie przedłożonych opinii i postulatów, a także w związku z narastającym w instytucji konfliktem, który z uwagi na postawy stron nie gwarantuje szybkiego wygaszenia, a tym samym prawidłowego funkcjonowania Teatru oraz po przeprowadzeniu doraźnej kontroli celowej, Zarząd województwa na posiedzeniu w dniu 28 maja 2018 roku podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie w trybie art. 16 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Decyzja ta jest wyrazem troski Zarządu województwa o dobro teatru jako instytucji kultury oraz całego społeczeństwa.

Zarząd województwa apeluje do pracowników Teatru im. Stefana Jaracza o szczególną rozwagę w zaistniałej niełatwej sytuacji, tak aby przygotowanie i przebieg konkursu następowały zgodnie z ustanowioną procedurą, w atmosferze wzajemnego zrozumienia i pracy twórczej w teatrze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja