Ferie w mundurze

Ferie w mundurze

ferie-w-mundurze1

W przyszłym miesiącu rozpoczną się „Ferie w mundurze”. Zachęcamy studentów, uczniów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Ochotnicy nauczą się między innymi obsługi broni oraz technik ratowniczych. Po szkoleniu będą pełnoprawnymi terytorialsami.

Poprzez „Ferie w mundurze” 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza chętnych do wstąpienia w jej szeregi. Oferta skierowana jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów i studentów. W związku ze zmianą terminu przewidzianych na 2021r. ferii zimowych, które trwać mają na terenie całego kraju od dnia 4 stycznia 2021r. do dnia 17 stycznia 2021r. zmienił się też termin na stałe wpisanego już w kalendarz szkolenia podstawowego.

„Jest to szkolenie skierowane dla osób, które nie mogą być tym żołnierzem kolokwialnie mówiąc na pełny etat, ale chcą mieć swoje zaangażowanie, mieć swój wpływ i pomagać lokalnej społeczności, a przede wszystkim chcą zostać żołnierzem Rzeczypospolitej” – Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4.W-MBOT

W związku z pandemią podczas zapisów obowiązuje reżim sanitarny. Do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień chętni mogą zgłaszać się osobiście bądź zdalnie – wypełniając deklarację na stronie www.zostanzolnierzem.pl lub korzystając z platformy e-PUAP. Zapisy prowadzi też Mobilny Zespół Rekrutacyjny, a na jego czele por. Robert Biliński, tel: 727-018-989.

Ci, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Przyszli wojskowi wezmą udział w zajęciach z ratownictwa, taktyki ogólnej, łączności i topografii. Przejdą także szkolenie strzeleckie i poznają zasady przetrwania w trudnych zimowych warunkach.

ferie-w-mundurze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył