Długi weekend majowy dobiega końca. Policjanci dbają o bezpieczne powroty

Długi weekend majowy dobiega końca. Policjanci dbają o bezpieczne powroty

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-ulica

Drugi w tym roku długi weekend majowy dobiega końca. Nie kończy się za to wytężona praca policjantów – szczególnie tych dbających o bezpieczeństwo na drogach Warmii i Mazur. Od początku długiego weekendu doszło na nich do 12 wypadków, w których rannych zostało 17 osób.

Więcej aut na warmińsko-mazurskich drogach i więcej policyjnych patroli – tak wyglądają ostatnie dni. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach nieprzerwanie do późnego niedzielnego wieczora będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują używanie pasów bezpieczeństwa, a także to w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. To wszystko w ramach działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało ”.

Od początku tego długiego weekendu – czyli od środowego popołudnia – do niedzielnego poranka policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 12 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło 17 osób.

W trakcie prowadzonych kontroli, do niedzielnego poranka policjanci wyeliminowali z dróg regionu 30 nietrzeźwych kierowców oraz 8 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Ale nie tylko policjanci ruchu drogowego dbają o trzeźwość użytkowników pojazdów. Także policyjni wodniacy prowadzą regularne kontrole na wodnych warmińsko-mazurskich szlakach. W wyniku prowadzonych kontroli zatrzymali w ciągu ostatnich dni na akwenach w pow. giżyckim i węgorzewskim 4 nietrzeźwych sterników.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych. Powodem koronawirus

Dziś, 03.04 Ministerstwo Środowiska poinformowało na swoim profilu