Wiadomości

Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii – nowy kierunek na UWM

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otwiera unikatowy, jedyny w Polsce kierunek studiów. Od października studenci Wydziału Bioinżynierii Zwierząt będą mogli uczyć się na kierunku zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii.

Kierunek zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii będzie realizowany na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu kształcenia praktycznym, w formie studiów stacjonarnych, w zakresie ścieżki bez specjalnościowej. Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się egzaminem dyplomowym (absolwenci uzyskują tytuł zawodowy licencjata). Obowiązuje przygotowanie pracy dyplomowej licencjackiej.

Treści kształcenia kierunku zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii koncentrują się przede wszystkim na wykorzystaniu interakcji człowiek-zwierzę w rekreacji oraz we wspomaganiu tradycyjnych metod edukacji, reedukacji, wychowania, aktywizacji społecznej i terapii. W związku z tym kształcenie na tym kierunku ma charakter interdyscyplinarny i będzie realizowane przez nauczycieli reprezentujących różne obszary wiedzy (nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych; nauk społecznych; nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej, a także nauk humanistycznych).

Absolwent może wykorzystać interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, w tym także posiadane przygotowanie pedagogiczne, w pracy w placówkach/ośrodkach rekreacyjnych, edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych i terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uwzględniających w swojej działalności zajęcia prowadzone przez specjalistów z udziałem zwierząt i/lub na ich temat, a także w podejmowanej w tym zakresie indywidualnej działalności gospodarczej.

Ponadto aktywność zawodowa absolwenta może być związana z: agroturystyką; działalnością szkoleniową i doradczą w zakresie hodowli, utrzymania, żywienia i szkolenia zwierząt; firmach usługowo-produkcyjnych, zajmujących się produkcją oraz dystrybucją karmy, paszy, dodatków paszowych i akcesoriów dla zwierząt amatorskich i użytkowych; instytucjach i organizacjach działających w obszarze ochrony zwierząt; związkach hodowców, ogrodach zoologicznych, schroniskach i hotelach dla zwierząt. Może też podjąć pracę w organach administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych oraz w jednostkach naukowo-badawczych. Absolwent, w zależności od zrealizowanego modułu kształcenia jest przygotowany do ubiegania się o nadanie uprawnień instruktora hipoterapii lub kynoterapeuty (dogoterapeuty).

Rekrutacja na studia rusza w czerwcu br. Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie TUTAJ

Powyższy kierunek nie jest jedyną nowością w ofercie kształcenia od roku akademickiego 2016/2017. Od października będzie można również studiować na kierunkach: administracja i cyfryzacja, analiza i kreowanie trendów, gospodarowanie surowcami odnawialnymi i mineralnymi, gospodarowanie zasobami wodnymi, inżynieria kosmiczna, pedagogika wczesnej edukacji, technologia drewna.

Źródło: UWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*