Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 sierpnia

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 sierpnia

- Kategoria: Wiadomości
0

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w nocy z 31.07 na 01.08.2021 (sobota/niedziela) wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego od skrzyżowania z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo. Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego: Krasickiego-Wilczyńskiego (w kierunku pętli Pieczewo), Gębika (w obu kierunkach) oraz Pieczewo (pętla).

Autobusy linii 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa (na ul. Krasickiego, przed skrzyżowaniem Krasickiego/Wilczyńskiego, w kierunku ul. Boenigka), a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

Uruchomiona zostaje linia dowozowa Z13 na trasie Krasickiego – Świtycz-Widackiej – Gębika – Żurawskiego, której rozkład:

• do godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę na linię 113 na przystanku Panasa, w następnej kolejności na pozostałe linie odjeżdżające z tego przystanku,
• od godziny 14:00 umożliwia przede wszystkim przesiadkę z autobusów linii 113 na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego, a w następnej kolejności z autobusów innych linii.

Autobusy linii N01 nie będą skręcać w ul. Wilczyńskiego w kierunku pętli Pieczewo, tylko będą kontynuować jazdę prosto ul. Krasickiego w kierunku przystanków Krasickiego-Wilczyńskiego oraz Kubusia Puchatka i dalej swoją trasą.

Nowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDZiT w zakładce „rozkład jazdy”.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają